KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13292486
nr 1329 2486
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Ryttare III (Häst)", 1972, Haskel 110. Signerad, numrerad 1/50. Oramat löst blad. Motivet: 49x63 cm, bladets mått: 70x81 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 25 maj 2020
kl 19:20:12
300 kr
350 kr
400 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander